• Wide screen resolution
  • Narrow screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
Зелені представники

Досить широко і колоритно представлена колекція Ботанічного саду трав’янистими рослинами та рослинами закритого ґрунту.

З ранньої весни і до пізньої осені в різних композиціях та поєднаннях радують око Лобулярія морська (Lobulariamaritima(L.) Desv.), Лобе́лія ерінус, або довгочерешкова (LobeliaerinusL.), ДельфінійАякса(DelphiniumajacisL.), Гібіскус трав’янистий (HibiscusmoscheutosL.), Бузульник зубчастий (Ligulariadentate(A.Gray) Hara), Хоста (функія) білооблямована(Hostaalbo-marginata(Hook.) Ohwi), Чемерник (морозник) чорний (Нelleborus niger L.), Плектрантус колеусоподібний(Plectranthusglabratus(Benth.) Alston), Ехеверія Пекокка (EcheveriapeacockiiCroucher)

 

  Лобулярія морська                Лобе́лія ерінус                  Дельфіній Аякса

 

   Гібіскус трав’янистий     Бузульник зубчастий        Хоста біло облямована

 

      Чемерник чорний                         Плектрантус               Ехеверія Пекокка

          колеусоподібний

 

І наші улюбленці Жоржина периста(DahliapinnataCav.), Цинія витончена (ZinniaelegansJacq.).

 

  Жоржинапериста             Цинія витончена

 

Серед рослин закритого ґрунту, природно, зустрічають найекзотичніші для мешканця середніх широт. Воно й не дивно – це «зелені гості» з країв вічного літа – з тропічних та екваторіальних районів земної кулі. От тільки одні з них пристосовані витримувати постійну гарячу посушливу погоду, іншим властиво ніжитися під вологим небом і ласкавим сонцем.

В оранжереї Ботанічного саду добре представлені сукуленти та рослини, здатні витримувати складні кліматичні умови. Зокрема, Агаваамериканська(AgaveamericanaL.).

 

    Агаваамериканська

 

Не менш широко також представлені вічнозелені рослини. Круглорічно, а найбільше в холодну пору року, радують працівників та відвідувачів оранжереї Фікус ліроподібний (FicuslyrataWarb.), Спатіфілум ланцетолистий(Spathiphyllumlanceifolium(Jacq.) Schott),Адіантум венерине-волосся (Adiantumcapillus-venerisL.), Сциндапсус золотистий (Scindapsusaureus(LindenetAndré) Engl.), Каладіум двоколірний(Caladiumbicolor(Aiton) Vent.) – сорт 'Білий'(Cbicolor'Candidum'), Аукуба японська (Aucuba japonicaThunb.), Монстера приваблива (MonsteradeliciosaLiebm.), Фаленопсис приємний (Phalaenopsisamabilis(L.)Blume), Антуріум Андре (AnthuriumandraeanumLindenexAndré), Бегонія Бауера (BegoniaboweraeZiesenh.).

 

 

      Фікус ліроподібний                    Спатіфілум                         Адіантум

           ланцетолистий              венерине-волосся

 

  Сциндапсус золотистий        Каладіум двоколірний

 

Аукуба японська                                                         Монстера приваблива

 

  Фаленопсис приємний       Антуріум Андре       Бегонія Бауера

 

Звичайно, це далеко не найбільша колекція рослин закритого ґрунту навіть в межах України. Колекцію є куди розширювати та збагачувати, а, між тим, всяке багатство має подвійну природу. З одного боку, воно пов’язано з кількістю: чим більше, тим краще. Проте з іншого – зі здатністю людини вміло розпорядитися наявним, вмінням примножити добро.

Останнє тільки розуміється як абстракція, але насправді, є чимось невід’ємним в житті кожної людини, в існуванні кожної істоти. Без добра буття принципово не можливе, бо не було б сили, яка б вберігала від руйнування і розпаду все існуюче.

Тож багатство людини, кожного з нас, криється в доброті нашого єства. І рослини неперевершені помічники для тих, хто прагне примножити багатство серця свого. Тому для кожного, хто щирий серцем своїм і добрий душею, колекція рослин Ботанічного саду – багата і довершена. І цим багатством завжди можна насолодитися, лишень прийшовши до саду і поринувши в чарівливий світ рослин. І тоді буде легко відчути – кожна рослина то цілий Космос, як і всяке живе.